
Intimni život žene! Nakon porođaja, žene se mogu suočiti sa različitim izazovima koji utiču na njihov intimni život. Međutim, važno je napomenuti da svaka žena ima jedinstveno iskustvo i individualne potrebe.
Razgovor i podrška:
Komunikacija sa partnerom o promenama koje se dešavaju nakon porođaja može biti od velike pomoći.
Podrška i razumevanje vašeg partnera mogu smanjiti stres i anksioznost.
Vaginalne vežbe:
Vežbe karličnog dna (Kegelove vežbe) mogu pomoći u jačanju mišića koji podržavaju vaginu i bešiku, i pomoći u sprečavanju i rešavanju problema inkontinencije i poboljšanju seksualnog zadovoljstva.
Fizioterapija karličnog dna:
Pored Kegelovih vežbi, žene mogu da potraže pomoć fizioterapeuta karličnog dna kako bi obezbedile pravilno izvođenje vežbi i ispravile sve disfunkcije.
Lubrikanti:
Tokom dojenja i nakon porođaja, nivoi estrogena mogu biti niski, što može izazvati suvoću vagine.
Korišćenje maziva može pomoći u ublažavanju nelagodnosti tokom seksualnog odnosa.
Postepeni povratak seksualnoj aktivnosti:
Nakon porođaja, žene bi trebalo postepeno da se vrate seksualnoj aktivnosti kako bi telo imalo vremena da se oporavi.

Konsultacija sa lekarom:
Ukoliko postoje specifični problemi kao što su prolaps karličnih organa, bol tokom snošaja ili drugi zdravstveni problemi, važno je konsultovati ginekologa ili specijaliste za reproduktivno zdravlje.
Psihološka podrška:
- Oglasi -
Promene u roditeljstvu i posle porođaja mogu uticati na emocionalno stanje žene.
Psihološka podrška, kao što je razgovor sa terapeutom ili savetovanje, može pomoći ženama da se nose sa novim izazovima.
Samopouzdanje i prihvatanje:
Prihvatanje svog tela i promena koje su nastale nakon porođaja ključno je za poboljšanje vašeg intimnog života. Samopouzdanje i pozitivan stav prema svom telu mogu vam pomoći da se osećate zadovoljno u intimnim odnosima.
Svaka žena ima različite potrebe i doživljava različite izazove nakon porođaja, pa je važno slušati svoje telo i tražiti prilagođenu podršku za poboljšanje intimnog zadovoljstva.
Laser u funkciji poboljšanja intimnog života žene
Laser pomaže najviše kod spadova prednjeg i zadnjeg zida vagine, do trećeg stadijuma. Najbolji rezultati su kod prvog i drugog stadijuma spada.
Danas u 21.veku zahvalni smo nauci i mi, a i žene koje tretiramo.
Takođe, laseri pomažu i kod smanjenja bolova kod bolnih odnosa kao i nevoljnog umokravanja (različitih uzroka nevoljnog umokravanja).
Mezoniti u ginekologiji
Koriste se u estetskim procedurama na licu u svrhu podizanja i zatezanja lica. U genitalnoj regiji se njima mogu zatezati prednji i zadnji zid vagine kod spadova.
Može uticati na nevoljno umokravanje a takodje se mogu tretirati i velike usne kako bi se postigao lepši izgled spoljnih genitalija.
Intervencijom sa mezonitima se može odložiti ili u potpunosti izbeći hirurgija vagine u nekim slučajevima.
Fileri vagine
Koriste se za podmlađivanje velikih usana, prikrivanje malih usana radi simetričnijeg izgleda i smanjenja suvoće vagine.
Takođe se može aplikovati radi poboljšanja vlažnosti u tkivu pa čak se može povećati i G-tačka. Nabori i mlitavost mogu se rešiti na više načina.
Operativno ili laserski. Ali u poslednje vreme upotrebom dermalnog filera, hijaluronska kiselina u formi filera.
Hijaluronski fileri se na našem tržištu široko koriste za uklanjanje bora na licu kao i korekciju usana.
Razlika je u tome što su ovakvi fileri posebno formulisani za poboljšanje izgleda i funkcije područja oko vagine.